اتاق بازرگانی و نقش کاتالیزور آن در حوزه گردشگری

مشاور میراث فرهنگی و گردشگری استاندار لرستان اعلام کرد: اتاق بازرگانی نقش کاتالیزور در حوزه گردشگری دارد

اتاق بازرگانی.

‌سیروس ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران، درباره اینکه بخش خصوصی چگونه می‌تواند به کمک توسعه و رونق گردشگری لرستان بیاید، تاکید کرد: بخش خصوصی در همه زمینه‌ها می‌تواند به کمک رونق گردشگری بیاید، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید این امکان را برای بخش خصوصی تسهیل کند، بناهای تاریخی قابل واگذاری را با کاربری‌های مشخص به این بخش واگذار کند و بار هزینه‌های آن را از دوش دولت بردارد.


وی افزود: بخش خصوصی در حوزه تورگردانی، آژانس‌های مسافرتی، دفاتر خدمات هواپیمایی، حوزه بوم‌گردی، ساخت هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و متل‌ها و… می‌تواند ورود کند و اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

‌ابراهیمی گفت: البته میراث هم باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این بخش قرار دهد، بخش خصوصی در حوزه روستاهای مقصد گردشگری هم می‌تواند ورود پیدا کند و بخشی از درآمدهای روستایی را تأمین و جوانان روستایی را مشغول به کار کند.

مشاور میراث فرهنگی و گردشگری استاندار خاطرنشان کرد: اساساً سیاست‌گذاری گردشگری در تمام دنیا زیرنظر سازمان‌های میراث فرهنگی و گردشگری صورت می‌گیرد و بقیه امور دست بخش خصوصی است.

وی افزود: بخش خصوصی از این طریق می‌تواند به گردشگری رونق دهد و با ایجاد شغل در راستای درآمد و گردش مالی در این حوزه بازوی توانمند دولت باشد.

ابراهیمی اعلام کرد: اتاق بازرگانی خرم‌آباد به عنوان بخش خصوصی فعال ظرف مدت فعالیت خود با حوزه گردشگری لرستان کاملاً آشنا است. بنابراین کمک گرفتن از تجربیات کارشناسان این حوزه ظرفیت ارزشمندی است، هرچند اتاق بازرگانی بیشتر از این هم می‌تواند در حوزه گردشگری اثرگذار باشد، با اثرگذاری بد بازار و ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، اثرگذاری بر جلسات استان با مدیران متولی و ارتباطان قوی که با مدیریت ارشد استان دارد می‌تواند مشاوره‌هایی به استاندار ارائه داده و مسیر را برای سرمایه‌گذاری روشن‌تر کند. اتاق بازرگانی می‌تواند با انجام این اقدامات نقش یک کاتالیزور داشته و تحرک‌بخشی حوزه گردشگری لرستان باشد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر شما برای ما مهم است
با ما راحت باشید و سخن بگویید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =