سد وادان و هدف برای ایجاد منطقه گردشگری در آن مکان

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس از پیگیری ایجاد منطقه گردشگری در سد وادان دماوند خبر داد و اعلام کرد: بیش از ۷۰ درصد مصوبات سفرهای دولتی‌ها به منطقه محقق شده که پیگیری آنها نیز بسیار مهم است.

سد وادان

قاسم میرزایی‌نیکو امروز پس از پایان سفر نیم‌روزی وزیر نیرو به منطقه شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: مهم‌ترین موضوعی که در سفر امروز وزیر نیرو مورد بررسی گرفت، بحث پروژه‌ فاضلاب منطقه بود که تصمیم‌های خوبی گرفته شد.

وی با اشاره به بازدید وزیر نیرو و استاندار تهران از سد نمرود در شهرستان فیروزکوه اعلام کرد: روستای سله‌بن واقع در بالادست سد‌ نمرود به دلیل جا‌به‌جایی روستا از امکانات اولیه محروم شده است که با حضور اردکانیان، کانال‌‌ها و حق‌آبه آن بررسی شد و اولویت گذاشتیم تا این سد را از بودجه‌های مختلف به ثمر برسانیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس تاکید کردند: برنامه بعدی که با حضور وزیر نیرو انجام شد، بازدید از سد وادان بود؛ در این زمینه، قرار است که پنج میلیون مترمکعب آب از رودخانه تار با اختصاص ۲٫۵ میلیون مترمکعب به سد وادان برای ایجاد منطقه گردشگری و ما بقی آن به دشت هومند آبسرد انتقال یابد.

میرزایی‌نیکو اظهار کرد: برای تحقق این امر، قرار شد که گزارشی آماده شود و کارشناسان آن را بررسی کنند که موافقت این طرح را از وزیر سابق نیرو داشتیم و در حال پیگیری هستیم.

وی اعلام کرد: افتتاح و اجرای عملیات پروژه‌های مختلف شرکت آب و فاضلاب به خصوص ساختمان اداری و مرکز اسکادای آن نیز با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و دیگر مسؤولان استانی انجام شد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به سفرهای معاونان رئیس‌جمهور، وزرا و معاونان آنها به این منطقه اظهار کردند: حضور آنها در حوزه انتخابیه باعث می‌شود که درخواست‌ها روشن و برای پیگیری زمان‌بندی داشته باشد.

میرزایی‌نیکو افزود: فکر می‌کنیم که بیش از ۷۰ درصد مصوبات این سفرها محقق شده است؛ اولاً این مصوبات نیاز به پیگیری جدی دارد و دوم وضع بودجه نباید تغییر کند که اگر آن تنزل پیدا کند، همه دستورات و پیگیری‌ها به توقف روبه‌رو می‌شود.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

نظر شما برای ما مهم است
با ما راحت باشید و سخن بگویید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =